Tusz Wrocław i okolice

Można by się zastanawiać co wyróżnia tusz wrocław od pozostały tuszy, które dostępne są na rynku. Ale zacznijmy od początku W ciągu ostatnich kilku lat branża atramentów przewodzących przeżywa rozkwit. Istnieją głównie dwa rodzaje materiałów stosowanych w tuszach przewodzących: materiały na bazie metali szlachetnych (srebro i miedź) oraz materiały na bazie węgla (grafit i CNT). Każdy z nich ma swoje określone cechy i zalety.

Generalnie, metale nadające się do druku są albo niebotycznie drogie ( np. Au, Ag lub Pt) albo podlegają szybkiemu utlenianiu ( np. Cu), co ogranicza ich szerokie zastosowanie w elektronice drukowanej. Obiecującym uzupełnieniem tej listy jest nanorurka węglowa (CNT), która jest lekką strukturą nieorganiczną o wyjątkowych właściwościach fizycznych i elektrycznych w porównaniu z tradycyjnymi materiałami przewodzącymi.

tusz wrocław

W celu zintegrowania nanorurek węglowych w produkcji urządzeń stosuje się kilka technik. Będąc procesem addytywnym, drukowanie CNT jest uważane za najprostszą i opłacalną metodę przenoszenia CNT na podłoże. Drukowane powłoki/cienkie folie CNT można przetworzyć na ogniwa słoneczne, obwody cyfrowe, czujników i anteny. Druk farbami funkcjonalnymi można wykonać wieloma technikami druku, takimi jak druk atramentowy, druk fleksograficzny, sitodruk, druk z roli na rolkę itp. Spośród wszystkich tych technik, sitodruk jest najbardziej efektywną kosztowo techniką stosowaną, w której atrament wylewany na częściowo zamaskowany ekran jest ściągany w poprzek, co powoduje jego równomierne przenoszenie przez otwory szablonu na podłoże znajdujące się pod nim. Tutaj wyrównanie między maską ekranu z tkaniny a podłożem jest raczej łatwe w porównaniu z drukiem wklęsłym, ponieważ maska ​​ekranu jest półprzezroczysta, a zarówno maska, jak i podłoże są płaskie.

Tusz Wrocław i okolice